Soğutma Sistemleri Servisi

7 Gün - 24 Saat Hizmet

 Chiller Soğutma Sistemleriyle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Chiller sisteminin Türkçe ismi soğutma sistemleridir. Elbette ki bu sistemler soğutma yapmanın yanı sıra ısıtma da yapabilmektedir. Sistem aynı zamanda ısı geri kazanımı sayesinde sıcak suyu eş zamanlı olarak soğutmakta ya da ısıtmaktadır.

 Chiller Soğutma Nedir?

Isıyı aldığı kaynaktan başka bir kaynağa transfer etmek koşuluyla enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan işe chiller soğutma denmektedir. Bu sistemi oluşturan bazı materyaller vardır. Bunlar genleşme vanası, kondanser, evaporatör ve kompresör ürünleridir.

 

Chiller soğutma hava ve su soğutmalı sistemler olarak ayrılmaktadır. Hava soğutmalı olan chiller cihazları havadaki fazla ısıyı soğutmak için tasarlanmıştır. Su soğutmalı olan chiller cihazları ise sudaki fazla ısıyı soğutmak amacıyla tasarlanmıştır. Bu bilgiler chiller soğutma nedir sorusunun cevabı hakkında birazda olsa bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Chiller Soğutma Fiyatları

Bu fiyatlandırma sistemi chiller cihazının işlevine ve soğutma kapasitesinin büyüklüğüne göre elbette ki değişkenlik göstermektedir. Öncelikle ücretsiz keşif hizmeti veren firmalar sayesinde soğutma sistemlerini tanıyabilirsiniz. Örneğin 690.000 kcal/h Soğutma Kapasiteli Chiller Su Soğutma Grubu. € 69.188 fiyatından karşımıza çıkmaktadır. Farklı örneklere değinmek gerekirse 470.000 kcal/h Soğutma Kapasiteli Chiller Su Soğutma Grubu ise € 51.525 rakamıyla belirmektedir.

 

Yine 345.00 kcal/h Soğutma Kapasiteli Chiller Su Soğutma Grubu da € 39.750 fiyatıyla karşımıza çıkmaktadır. Görüldüğü gibi chiller soğutma fiyatları kcal yani soğutma kapasitesine göre artmakta veya azalmaktadır. Bu fiyatlandırma sistemi aynı zamanda chiller modellerinin markalarına göre de değişebilir. Soğutmanın istediğiniz gibi olması amacıyla cihazın bulunacağı alanın büyüklüğüne ve soğutma kapasitesi göre marka seçilmelidir.

Chiller Soğutma Yapan Firmalar

Endüstriyel soğutma sistemleri alanında hizmet veren firmalar profesyonel kadrolarla çalışmalıdır. Bu firmalar chiller soğutma yapan firmalar arasında ismini duyurmalı ve işin kaliteli olmasından dolayı tecrübeyi elden bırakmamalıdır.

 

Firmalar chiller cihazlarının satışlarını yaparken bakım, onarım, tamir gibi çeşitli hizmet detaylarına da yer vermelidir. Cihazları adrese teslim ettikten sonra uzman işçileri sayesinde kurulumu gerçekleştirmeli ve müşterinin taleplerini yerine getirmelidir. Bu sayede soğutma sistemlerinde başarı elde edilebilir. Firmaların servis ağlarının geniş olması ve her türlü iletişim numarasına sahip olması kaliteli firmalara ulaşımı kolaylaştıracaktır.

Chiller Soğutma Sistemler

Genleşme vanası, evaporatör, kondanser ve kompresör ürünleriyle çalışan chiller soğutma sistemler kompresörde sıkıştırılan ve ısınan gazın kondanserde soğutulmasıyla işlevini tamamlamaktadır. Kısacası bu sistemlerin çalışma prensibi bu şekildedir. Bu aşamadan sonra gazın basıncı genleşme vanasından geçer. Bu sayede sıcaklık düşer ve sıvılaşır. Bu sistemler üretimde kaliteyi arttırmak isteyen firmalarda kullanılır. Büyük olan bu binaların soğutma işlemlerinde bu sistemden faydalanılır.

 

Bunun nedeni ise bu sistemlerin diğer sistemlere göre daha büyük soğutma kapasitesini karşılamasıdır. Bu sistemin üretilme amacı iklimlendirme çalışmaları ve ortamdaki havalandırma düzenini sağlamaktır. Alışveriş merkezleri, oteller, laboratuvarlar, test cihazları, deniz üstü araçların iklimlendirmesi, soğuk hava depoları gibi iş sahalarında bu sistemler tercih edilmektedir. Özellikle suyun maliyetinin düşük olduğu yerlerde bu sistemler ön plandadır.

İstanbul Chiller Soğutma

Üretim tesisleri ve kurumsal mekanlar soğutma sistemlerine mutlaka ihtiyaç duymaktadır. Burada İstanbul ilinin sanayi ve iş şehri olduğunu düşünürsek elbette ki devreye istanbul chiller soğutma girmektedir. İklimlendirme ve soğutma alanında chiller cihazlarından yararlanılmaktadır.

 

Bu soğutma cihazları ısıyı bir kaynaktan başka bir kaynağa transfer eder. Soğutma işleminin gerçekleşmesi için soğutucu gazın enerjisinin atılması gerekmektedir. Cihazlar mekanizmaları sayesinde bu işlevleri tamamlamaktadır. Yüksek soğutma kapasitesine ihtiyaç duyan yağılar chiller soğutma yöntemlerini tercih eder. Meydana gelen ısının nereye aktarıldığı sorusunun cevabı bizlere hava ve su soğutmalı sistemler arasındaki farkı vermektedir.

0001843_hava-sogutmali-chiller-sistemler_1000
chiller
shutterstock_495582823

Chiller Soğutma Sistemi Satış, Kurulum ve Tamiri için bizimle hemen iletişime geçin.

Soğutma Cihazlarınızla Alakalı Servise mi İhtiyacınız var?

Hemen bize ulaşın ve hızlı servis hizmeti alın

Tıkla Ara